Making the Stark Emblem from Game of Thrones

Film ukazujący proces powstawania "Wilkora" - wiernej repliki herbu rodu Starków ze słynnej produkcji telewizyjnej Gra o Tron. Relief został wykuty z blachy miedzianej o grubości 1.0mm metodą repusowania i cyzelowania, a w końcowej fazie selektywnie zaoksydowany czernidłem.

Making a Celtic Knife with Trollsky

Film ukazujący naszą kooperację z Trollsky Custom Knives - jednym z najbardziej cenionych knifemakerów na świecie. Na potrzeby tego projektu powstał nie tylko nóż z dedykowanym celtyckim wzorem, ale również... kowadło, będące swoistym trofeum i ekspozytorem prac Trollsky'ego.

Making the Dragon Egg from Game of Thrones

Film ukazujący proces powstawania repliki smoczego jaja Daenerys z produkcji telewizyjnej Game of Thrones. Korpus wyrobu został wykonany metodą wyoblania z blachy miedzianej 1.0mm. W końcowej fazie wyrób został zaoksydowany czernidłem do miedzi i selektywnie wypolerowany.

Making the Pictish Boar

Film ukazujący wykonywanie repliki piktyjskiego dzika - rzeźby datowanej na XI wiek naszej ery. Wyrób jest ukłonem w stronę Trollsky Custom Knives, który obrał sobie ten wzór za swój osobisty talizman, a niedawno otrzymał go również w formie miedzianego reliefu i zawiesił go w swojej kuźni ;)

Making the Pixel Awards Trophy

Pixel Awards jest międzynarodowym programem honorującym szczególne osiągnięcia w designie, technologii oraz nauce. Mieliśmy przyjemność i zaszczyt wykonywać nowe, odświeżone trofeum 2015 pod dowództwem Your Majesty Co - prestiżowej agencji interaktywnej z Nowego Jorku.

Kroanh - Prezentacja rzygacza dachowego

Prezentacja naszego wodorzygacza o nazwie Kroanh - ozdoby na dach inspirowanej motywem wilka. Rzygacz został wykonany całkowicie ręcznie przy użyciu techniki głębokiego repusowania z najwyższej jakości blachy tytanowo-cynkowej o grubości 1.2 mm. Pod względem designu Kroanh jest najnowocześniejszym rzygaczem w naszej ofercie - doskonale prezentuje się na budowlach o nowym wzornictwie. Wyrób możemy wykonać z blachy cynkowej lub miedzianej na rurę o dwolonej średnicy.

Łańcuch rynnowy - krótka prezentacja

Prezentacja ręcznie wykonanego łańcucha deszczowego z blachy miedzianej. Wyrób ten zrobiliśmy na indywidualne zamówienie i zaprojektowaliśmy specjalnie pod montaż na grubym, stalowym łańcuchu, który odprowadzał wodę z dachu sporego budynku. Wymiary poszczególnych kubków wyniosły 25 cm x 20 cm, a więc przeszło dwa razy więcej, niż standardowych "łańcuszków" dostępnych na popularnych serwisach aukcyjnych - efekt był naprawdę imponujący. Żałujemy jedynie, że podczas nagrywania prezentacji nie mieliśmy sposobności puścić przez łańcuch wody - widok kaskady przelewającej między ogniwami jest niesamowity.

Pokaz techniki raisingu w Muzeum Miedzi

Film ukazujący powstawanie naczynia starą, niemal zapomnianą techniką raisingu (tzw. wyciągania blachy) w ramach wystawy Ginące Zawody zorganizowanej w legnickim Muzeum Miedzi. Naczynie powstało z jednego kawałka blachy miedzianej o grubości 0.8mm. Wyrób był wykuwany przez trzy dni pokazu, a całkowity czas pracy przekroczył 20 godzin.

Róża Miedziana - krótka prezentacja

Prezentacja jednego z naszych kwiatów okazjonalnych - miedzianej róży wykonanej ręcznie za pomocą techniki repusowania z blachy o grubości 1.0 mm i drutu. Różę zrobiliśmy na indywidualne zamówienie pewnego sympatycznego człowieka, który z okazji okrągłej rocznicy swojego związku zdecydował się podarować swej wybrance gustowny i prawdziwie unikatowy prezent ;)

Galeria

Next